Wylewka anhydrytowa – czy można stosować ją w łazience?

Jak wiadomo wylewki anhydrytowe nie należą do podkładów odpornych na mróz oraz wilgoć. Z tego względu nie stosuje się ich w pomieszczeniach, w których dochodzi do stałego kontaktu z wodą, m.in. w pralniach, rzeźniach, myjniach samochodowych.

Wylewka anhydrytowa w kuchni i łazience?

Jeśli natomiast chodzi o miejsca, które są okresowo narażone na wilgoć, w budownictwie mieszkaniowym to kuchnia bądź łazienka, tak naprawdę nie istnieją przeciwwskazania do stosowania podkładów anhydrytowych. Decydując się jednak na tego rodzaju wylewki, w pomieszczeniach, gdzie istnieje ryzyko kontaktu z wodą, należy bezwzględnie pamiętać o zastosowaniu odpowiedniej hydroizolacji.

W przypadku, gdy dojdzie jedynie do krótkotrwałego zamoczenia anhydrytu, to po wyschnięciu wróci on do pierwotnej formy. Gorsza sytuacja ma miejsce w momencie, kiedy zawilgoceniu ulegną warstwy izolacyjne znajdujące się pod podkładem – wełna mineralna, styropian, itd. Najczęściej dochodzi wtedy do całkowitego zniszczenia konstrukcji i konieczności jej naprawy.

Wylewki anhydrytowe są coraz popularniejszym rozwiązaniem. Jeśli jesteś z okolic Łodzi i szukasz wykonawcy, który wykona usługę na wysokim poziomie, postaw na doświadczoną firmę – wylewki łódzkie dobrej jakości to możliwe!