Zastosowanie siatek zgrzewalnych

Spośród popularnych rodzajów ogrodzeń na uwagę zasługują siatki zgrzewane. Spotyka się je zarówno przy budowach osiedli i domów jednorodzinnych, jak również przy obiektach komercyjnych i użyteczności publicznej. O powodzeniu tego rodzaju materiału ogrodzeniowego decydują nie tylko czynniki ekonomiczne, ale też trwałość i walory estetyczne.

 

Rodzaje siatek zgrzewanych

 

Przy produkcji siatek zgrzewanych powszechnie wykorzystuje się zwłaszcza ocynk oraz warstwę PVC. Siatka zabezpieczona odpowiednią powłoką wyróżnia się trwałością liczoną na co najmniej kilkanaście lat – w praktyce ogrodzenie wykonane z tego materiału wystarczy na kilka dekad. Trwałość przy niskiej cenie za metr bieżący ogrodzenia sprawiają, że materiał wykorzystuje się do stałych i tymczasowych ogrodzeń budowanych wokół domów, szkół i innych obiektów o znacznym metrażu (lotniska, centra sportowe).

 

Siatka zgrzewana (kup na: http://www.perfopol.pl/pl/Siatki_zgrzewane ) ma też inne zalety. Atutem jest występowanie produktu w szerokiej gamie kolorystycznej – dzięki temu nie dość, że siatka zabezpiecza obiekt przed dostaniem się niepowołanych osób, także dzikich zwierząt, ale też wyróżnia się walorami estetycznymi. Można dopasować barwę siatki do innych elementów dekoracyjnych bądź zdecydować się na kontrast.

 

Inne zastosowanie

 

Kolorowe siatki zgrzewane stanowią ważny element architektury dekoracyjnej w ogrodach i na działkach. Ponadto w siatki wykorzystuje się w budownictwie – służą do budowy osłon, przegród, ścianek działowych, podwieszanych sufitów czy boksów. Przemysł także stosuje siatki zgrzewane do budowy barier ochronnych, krat, osłon filtrów i systemów wentylacyjnych oraz elementów maszyn.

 

Wykorzystanie siatek wynika też z odpowiedniego doboru wielkości i kształtu oczek oraz grubości splotu. Te o mniejszym prześwicie i o znacznej wytrzymałości mogą posłużyć do wytwarzania kładek, stopni, ramp i ścieżek komunikacyjnych. Siatka może też stanowić niewidoczny element konstrukcji zbrojeniowej nie tylko w betonie, ale też w tworzywach sztucznych.

 

Rozwiązanie przyszłościowe

 

Zróżnicowana wielkość i kształt oczek, szeroka gama kolorystyczna, łatwość montażu, trwałość i korzystna cena sprawiają, że siatki zgrzewane jeszcze przez długie lata będą miały zastosowanie w otaczającym nas świecie. Wiele zalet sprawia, że coraz częściej wybierane są zamiast popularnych siatek plecionych. Perfopol – ceniony producent siatek i blach w kraju – proponuje siatki w wielu rozmiarach i od różnej średnicy drutu stalowego. Warto zajrzeć do katalogu firmy i znaleźć odpowiedni produkt. Co istotne, Perfopol na życzenie klientów wykonuje też siatki w niestandardowych rozmiarach, spoza standardowej oferty.