Osuszanie domu – kiedy wybrać osuszacz powietrza

Prawidłowy poziom wilgotności powietrza w domu lub mieszkaniu powinien być na poziomie 40-60%. Jeśli jest wyższa, warto zastosować osuszacz.

Odpowiednia wilgotność powietrza w zamkniętych pomieszczeniach jest ważna dla elementów budynku oraz zdrowia osób w nim przebywających. Dużym problemem jest zbyt wysoka wilgotność powietrza. Jeśli takową mamy w naszym domu przyda się osuszacz powietrza. Osuszanie domu takim sprzętem pomoże obniżyć poziom wilgoci.

Problemy z wilgocią – skąd się biorą?

Przyczyn występowania wilgoci w domu może być kilka – zalanie mieszkania, pęknięta rura czy zawilgocenie ścian i fundamentów od wód gruntowych. Mimo to, to brak lub źle działająca wentylacja jest podstawowym powodem powstawania wilgoci. Dlatego musimy sobie zdawać sprawę, że w takich sytuacjach osuszacz będzie tylko doraźną pomocą. Nigdy nie zastąpi poprawnie wykonanych i sprawnie działających przewodów wentylacyjnych. Należy sprawdzić inne przyczyny i naprawić istniejące usterki.

Nie trudno zauważyć, kiedy nadmiar wilgoci utrzymuje się w danym pomieszczeniu. Pojawiają się wtedy na ścianach wykwity, pleśnie i grzyby. Najczęściej pojawiają się w narożnikach pomieszczeń, przy podłodze oraz w bliskim sąsiedztwie okien.

Wilgotność powietrza w domu – jak ją sprawdzić?

Nadmierną wilgotność nie zawsze da się zauważyć gołym okiem. Wtedy najlepiej sprawdzić ją przy pomocy higrometru. Jeśli poziom wilgotności przekracza 60%, wtedy powinniśmy zacząć myśleć o osuszaczu powietrza.

Osuszanie domu – kiedy jeszcze przyda nam się osuszacz?

Osuszacz powietrza przyda nam się nie tylko w przypadku usterek instalacyjnych i budowlanych, ale również, wtedy kiedy suszymy w domu duże ilości prania, mieszkamy w starszym budynku bez poziomej i pionowej izolacji ścian oraz gdy planujemy remont. Przy remoncie nawet domowy osuszacz sprawi, że osuszanie domu podczas jego trwania znacznie skróci czas trwania prac remontowych.

 

Zadzwoń:
+48 668391919

Zobacz stronę:
http://kubatura-lab.pl/uslugi-budowlane/
osuszanie domu

Dojazd: