Wykończenie pod klucz – przewaga zalet nad wadami?

Oferta zakupu i wykończeń mieszkań pod klucz jest stosunkowo nowym rozwiązaniem, jeszcze nie dość popularnym w Polsce (tylko 15% nabywców nowych lokum decyduje się na tę opcję) – w odróżnieniu od rynku zagranicznego, gdzie mieszkania pod klucz są już podstawą. Dlaczego Polacy są tak sceptyczni w kwestii mieszkania wykończonego przez firmę deweloperską?

 

Zalety wykończenia pod klucz

 

Zakup nowego lokum wiąże się z poszukiwaniem materiałów budowlanych, negocjacjami cenowymi i zatrudnianiem najlepszych ekip budowlanych oraz pilnowaniu ich pracy. W ofercie wykończenia pod klucz unikniemy nerwów związanych z tymi czynnościami, gdyż wszystkim tym zajmuje się firma deweloperska, z którą podpisaliśmy umowę na mieszkanie pod klucz. Zdecydowana większość takich firm współpracuje z zaufanymi fachowcami, a w przypadku Urządzamy pod klucz doświadczeni budowlańcy są pracownikami tej samej firmy, co architekci, zatem ich kooperacja jest szybsza, sprawniejsza oraz wolna od spięć. Wielką zaletą ofert wykończeń pod klucz jest mniejsza kwota na zakup materiałów budowlanych. Jako osoby prywatne płacimy znacznie większy podatek VAT niż deweloper zajmujący się mieszkaniami pod klucz (ok 8%). Nie musimy się przejmować samym wykończeniem mieszkania, wszystko jest wykonywane za nas, my wkraczamy już do pięknego, nowego lokum.

 

Wykończenie pod klucz – wady

 

Jak w przypadku każdego rozwiązania, wykończenie pod klucz również ma swoje minusy. Jest nim brak decyzyjności w przypadku samego wykończenia. Wszystkie materiały wybiera deweloper, a jego możliwości też są ograniczone. Ponadto za nasze osobiste pomysły aranżacyjne możemy dopłacić dodatkową stawkę. Deweloperzy jednak coraz lepiej radzą sobie z tymi niedogodnościami. Urządzamy pod klucz w swoich pakietach oferuje opcję klasyczną i nowoczesną, a w przykładowych projektach niezliczoną ilość pomysłów, w których każdy znajdzie elementy odpowiadające. Możliwa jest również opcja maksymalnego wykończenia pod klucz, związana z zakupem mebli do mieszkania, wszystkie utrzymane według najnowszych standardów, dostosowanych do wymagań klientów i od najlepszych producentów.