Co warto wiedzieć o piankach montażowych?

Pianki montażowe są wykorzystywane w pracach remontowo-budowlanych już od wielu lat. Wszystko dzięki temu, że jest to uniwersalny i łatwy w użyciu produkt, dzięki któremu możemy uszczelnić lub ustabilizować okna oraz drzwi. Warto jednak wiedzieć, w jaką konkretnie piankę należy się zaopatrzyć przed rozpoczęciem pracy.

Wybór pianki montażowej – na co zwrócić uwagę?

Pianka montażowa musi być przystosowana do warunków i środowiska, w jakim będzie wykorzystana, przed zakupem warto więc zwrócić uwagę na kilka szczegółów.

Pierwszym będzie sposób aplikacji pianki – producenci sprzedają ją w opakowaniach z dołączonym pistoletem lub wężykiem. Drugie rozwiązanie zdaje się mniej funkcjonalne, ciężej bowiem kontrolować wypychanie pianki i łatwo nałożyć jej za dużo.

Kolejnym ważnym atrybutem pianek montażowych jest tolerancja temperatur. W sklepach znajdziecie pianki zimowe – sprawdzą się w temperaturze do -10 stopni. Pianki letnie, które radzą sobie świetnie w temperaturach powyżej 5 stopni, a także pianki całoroczne, które spełnią swoją funkcję zarówno podczas chłodu, jak i w cieplejsze dni (rozwiązanie pośrednie, które nie wytrzyma tak niskich temperatur, jak pianka zimowa, ani tak wysokich, jak letnia).