Jeden klej do wszystkiego. Czy taki istnieje?

Materiałów, do których używa się klejów, jest wiele np. szkło, plastik, beton, drewno czy metal. Do każdego rodzaju materiału kupujemy inny klej, co w rezultacie daje nam to, że w domu posiadamy niemałą kolekcję różnych klejów. Nie byłoby prościej, gdyby te wszystkie kleje zamienić na jeden, którym skleimy wszystko?

Czy naprawdę do każdego materiału potrzebujemy czegoś innego?

Zazwyczaj klej spotykamy w formie ciekłej o różnej konsystencji. Na rynku znajdziemy kleje, które wnikają głęboko w klejony materiał, ale również takie, które częściowo rozpuszczają klejone tworzywo.

Kleje możemy podzielić na jednoskładnikowe i dwuskładnikowe. Te pierwsze maja zastosowanie wewnątrz budynków, a to ze względu na dużą wrażliwość na wilgoć. Natomiast druga grupa składa się ze składnika utwardzającego oraz składnika wiążącego i krystalizującego.

Kleje można podzielić również ze względu na ich pochodzenie: naturalne i syntetyczne.

Wśród tych drugich wyróżnimy kleje np. do drewna, ceramiki, metalu czy do papieru. Jednak na rynku dostępny jest jeden klej do wszystkiego i jest nim klej ISUM INFINITY. Jest to nowoczesny klej, którym z powodzeniem skleimy niemal wszystko. Co bardzo ważne można stosować go na zewnątrz, jak i wewnątrz. Jest odporny na działanie UV oraz warunki atmosferyczne. Jest trwale elastyczny, wodoodporny i bezwonny, a przy tym trzyma przez lata. Dzięki niemu z powodzeniem skleimy m.in. kamień, beton, metal, szkło, lustra, ceramikę, glazurę, styropian, płyty G-K, OSB/MDF, klinkier i wiele innych.

 

Zadzwoń:
+48 602 394 368

Zobacz stronę:
https://www.piankisklep.pl/
sylikon uniwersalny expert line

Dojazd: