Ciepły montaż – jeden z etapów budowy

Najbardziej znanym sposobem montażu okien to ten przy zastosowaniu pianki i silikonu. Niestety metoda ta często wiąże się z powstawaniem mostków termicznych. Konsekwencją tego są zwiększone wydatki na energię, a także zawilgocenie i pojawienie się pleśni i grzybów, szkodliwych dla zdrowia. Alternatywą tradycyjnej techniki montażu okien jest ciepły montaż.

Czym się charakteryzuje ciepły montaż?

Ciepły montaż to nic innego jak technologia, która zapewnia trwałe i skuteczne uszczelnienie miejsc, w którym okno łączy się z murem. Stosuje się tutaj trzy warstwy o ściśle określonych właściwościach, dlatego niekiedy nazywa się go montażem trójwarstwowym.

Warstwa zewnętrzna, czyli paroprzepuszczalna – chroni, przed wpływem czynników atmosferycznych oraz szczelnie zabezpiecza przed wodą opadową, a jednocześnie umożliwia dyfuzję pary wodnej. Do tego etapu wykorzystuje się elastyczną folię paroprzepuszczalną oraz taśmę uszczelniającą. Środkowa warstwa między ościeżnicą okna a ścianą wypełniona zostaje materiałem termoizolacyjnym. Aby utworzyć wewnętrzną warstwę potrzebną jest paroszczelna folia wykonana z aluminiowej folii wzmocnionej włóknina. Mocowana jest za pomocą taśmy butylowej do muru oraz taśmy samoprzylepnej do ościeżnic. Dzięki tej warstwie pomieszczenie jest prawie hermetyczne.

Dzięki współdziałaniu wszystkich trzech warstw daje gwarancję na trwałe i szczelne osadzenie okien. Ciepły montaż eliminuje powstawanie mostków termicznych, zapewnia stałą wentylację oraz zabezpiecza przed wilgocią i działaniem czynników zewnętrznych.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat folii okiennych – kliknij folie okienne sklep internetowy.

 

Zadzwoń:
+48 602 394 368

Zobacz stronę:
https://www.piankisklep.pl/pl/promotions
folie okienne sklep internetowy

Dojazd: