Dostawca narzędzi pneumatycznych

Narzędzia pneumatyczne są bardzo powszechnie stosowane w różnego rodzaju pracach warsztatowych, montażowych i budowlanych. Nie sposób wyobrazić sobie sprawnej pracy warsztatach, zakładach przemysłowych, czy w domu bez ich użycia. Czym zatem są tego typu narzędzia i jakie są najpopularniejsze ich zastosowania?

Klucze, nitownice, pistolety

Narzędzia pneumatyczne wykorzystują siłę sprężonego powietrza, przez co znacznie ułatwiają pracę. Najpopularniejszym rodzajem tego typu urządzeń jest klucz pneumatyczny, który umożliwia wkręcanie i wykręcanie śrub bez dużego nakładu sił ze strony użytkownika. Klucz taki podłączany jest do zewnętrznej sprężarki, która tłoczy powietrze do urządzenia. Uruchamia to specjalny wirnik wkręcający lub wykręcający śruby. Klucz udarowy z kolei posiada wbudowaną sprężarkę, co zwiększa jego wydajność. Z tego samego powodu jest to znacznie większe i cięższe narzędzie, a więc mniej poręczne w użyciu. Istnieją jeszcze klucze impulsowe charakteryzujące się wysokim momentem obrotowym.

Nitownice pneumatyczne z kolei to narzędzia, bez których trudno wyobrazić sobie zamocowywanie nitów. Za ich pomocą można zamontować nity ze stali, miedzi i aluminium. Nitownice posiadają funkcję automatycznego zasysania powietrza.

Kolejnym narzędziem pneumatycznym jest pistolet odmuchowy. Wykorzystuje on sprężone powietrze, za pomocą którego skutecznie usuwa się zanieczyszczenia takie, jak: ciecze i pyły powstałe podczas pracy.

Kolejny przydatny sprzęt to szlifierki pneumatyczne, występujące w wielu odmianach: proste, wolnoobrotowe, taśmowe, doczołowe, oscylacyjne czy kątowe.

Nie sposób pominąć wiertarek i wkrętarek pneumatycznych. Są to urządzenia niezbędne w każdym warsztacie i zakładzie produkcyjnym. Wkrętarki pneumatyczne, dzięki dużej sile, umożliwiają wkręcanie elementów w drewno, metal i tworzywa sztuczne. Wiertarki z kolei pozwolą na niezwykle precyzyjne wykonanie otworów o dowolnej średnicy.

Profesjonalne narzędzia pneumatyczne najwyższej jakości oferuje firma Norsteel (http://norsteel.pl/). Wszystkie urządzenia i akcesoria do nich cechuje solidność wykonania, niezawodność i duża moc. Wyposażono je ponadto w wygodne uchwyty i rękojeści antypoślizgowe, co znacznie ułatwia i przyspiesza pracę. Ze względu na specyfikę pracy, warto wybierać tylko sprawdzone, wytrzymałe i niezawodne urządzenia pneumatyczne. Nie bez znaczenia jest komfort pracy oraz możliwość łatwego dopasowania poszczególnych akcesoriów do zakupionego wcześniej sprzętu. Norsteel to dostawca z wieloletnim doświadczeniem i ogromną wiedzą specjalistyczną z zakresu specyfiki użycia narzędzi pneumatycznych i elementów złącznych. Zapewniamy więc fachowe doradztwo i terminowość dostaw. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.