Jak prawidłowo wykonać posadzki betonowe?

Prawidłowe wykonanie posadzek betonowych jest bardzo ważne dla całego budynku, nie tylko podłóg. Posadzki są jednym z kluczowych elementów, a jednym z ich głównych zadań jest izolacja. Źle zaizolowane posadzki przepuszczają do pomieszczeń wilgoć, co może skończyć się pojawieniem grzyba na ścianach. Dodatkowo o wiele szybciej wytraca się wtedy ciepło z pomieszczeń. Nie ważne, czy wykonujemy posadzki samodzielnie, czy przy pomocy firmy posadzkarskiej – podstawowa wiedza na temat wylewania posadzek betonowych jest nam potrzebna. Każdy może się pomylić, ale błędy popełnione na tak wczesnym etapie pracy na jaw wychodzą dopiero po latach, a wtedy ich naprawa kosztuje masę czasu, stresu, nerwów i pieniędzy.

Wylewanie posadzek betonowych w kilku prostych krokach

Niezbędnym etapem przygotowania fundamentów pod posadzki betonowe jest ich izolacja. Izolacja posadzek betonowych wykonywana jest za pomocą folii budowlanej, najlepiej atestowanej, dzięki której wilgoć nie będzie przenikać betonu. Następnie wykonujemy docieplenie posadzek betonowych przy pomocy styropianu, który kładziemy naprzemiennie i warstwowo, a następnie uzupełniamy łączenia pianką poliuretanową. Za pomocą siatki zbrojeniowej lub mikrozbrojeń wykonujemy zbrojenie posadzki betonowej, zapewniając tym stabilność i wytrzymałość podłogi. Przygotowując mieszankę na wylewkę korzystajmy ze specjalistycznych preparatów chemicznych do posadzek. Plastyfikatory, bo o nich mowa, znacznie poprawiają właściwości fizyczne betonu. Gdy mieszanka jest już przygotowana, nadchodzi czas na jej rozprowadzenie. Aby otrzymać równą i płaską nawierzchnię wykonujemy poziomowanie posadzki betonowej, a zacieranie posadzki betonowej kończy prace posadzkarskie.

Miksokret (mixokret) i zacieraczka elektryczna – oszczędność czasu i energii

Budowa domu pochłania masę czasu, pieniędzy, stresu i energii, więc mając możliwość oszczędzenia sobie chociaż części z nich, warto z niej skorzystać. Aby nie musieć ręcznie przygotowywać mieszanki, rozprowadzać jej, a później ponownie ręcznie zacierać, skorzystaj z profesjonalnego sprzętu. Mixokret (miksokret) to agregat, który sprawnie i dokładnie przygotowuje mieszankę, a następnie rozprowadza ją we wskazane miejsce, zaś zacieraczka elektryczna o wiele szybciej niż ludzka ręka dokończy prace posadzkarskie.

 

Artykuł powstał we współpracy z https://sklep.techbau.pl/