Idealnie dopasowane rolety materiałowe do okien dachowych

Poddasze to bardzo interesująca przestrzeń użytkowa, która stwarza wiele możliwości aranżacyjnych. Można w niej urządzić przytulną sypialnię, pokój młodzieżowy, a nawet nowoczesne biuro. Nietypowy układ powierzchni w której znajdują się skosy można bardzo atrakcyjnie zagospodarować. Jedynym problemem może się stać aranżacja okien. Pomieszczenie pod dachem silnie nagrzewa się latem, zaś zimą narażone jest na utraty ciepła. Idealnym rozwiązaniem są specjalnie skonstruowane rolety do okien dachowych.

 

Jakie są rodzaje rolet na okna dachowe?

 

Rynek oferuje różne systemy osłon okiennych, takich jak rolety wewnętrzne, materiałowe czy żaluzje plisowane. Oba te rozwiązania pozwalają w wygodny sposób regulować poziomu nasłonecznienia w pomieszczeniu oraz spełniają funkcję dekoracyjną. Roleta materiałowa może być z tkaniny transparentnej, przepuszczającej światło lub takiej, która zapewnia całkowite zaciemnienie np. typu blackout. Dobrym pomysłem są także rolety dzień -noc, które skonstruowane są z dwóch pasów tkaniny, przezroczystej i zaciemniającej, ponieważ można nimi komfortowo sterować, bez podnoszenia osłony. Bardzo interesującym rozwiązaniem są żaluzje plisowane, które można stosować nawet do okien w nietypowych kształtach np. trójkąta czy owalu. Podobnie jak rolety dachowe, wewnętrzne wyposażone one zostały w szereg udogodnień, takich jak możliwość sterowania za pomocą sztycy, samohamujący mechanizm, prowadnice boczne i płaska kaseta osłaniająca. Opcja sterowania elektronicznego gwarantuje wygodę obsługi, co zapewnia komfortowe warunki użytkowania.

 

Jaka powinna być idealna roleta dachowa?

 

Prze wszystkim precyzyjnie dopasowana do rozmiaru okna dachowego. Przy wyborze tego rodzaju osłon należy zwrócić uwagę na położenie okien. Jeżeli znajdują się one od strony południowej trzeba zamontować rolety, gwarantujące 100% zaciemnienie, ponieważ unikniemy w ten sposób silnego nasłonecznienia, które powodowałaby dyskomfort we wnętrzu. Idealnym rozwiązaniem jest roleta Fantazja Premium, gdyż dzięki mechanizmowi samohamującemu, prowadnicom i kasetom bocznym ogranicza do minimum dopływ silnego promieniowania słonecznego. Rolety materiałowe na okna dachowe powinny być stabilne, doskonale przylegać do okien, być solidnie zamocowane i estetycznie się prezentować.

 

Jaki producent oferuje najlepsze rozwiązania na poddasze?

 

Warto skorzystać z oferty marki Anwis, ponieważ firma idealnie dopasuje rolety materiałowe do każdych okien dachowych. Proponowane systemy osłon okiennych są funkcjonalne, praktyczne, solidnie wykonane i z najlepszych gatunkowo tkanin. Tutaj każdy znajdzie roletę dla siebie.