Drzwi przesuwne czy otwierane – jaką szafę wybrać?

Każda z osób która zdecydowała się na remont w pewnym momencie staje przed wyborem – jaką szafę kupić? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jest wiele czynników które powinniśmy wziąć pod uwagę przy takim wyborze. Aktualnie panuje moda na szafy przesuwne, ale czy na pewno powinniśmy kierować się modą, a nie funkcjonalnością? W tym artykule postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości.

Drzwi przesuwne

Jest to rozwiązanie dla osób, które posiadają małe mieszkanie lub dom, w którym pomieszczenia są wąskie. Dzięki drzwiom przesuwnym nie tracimy dodatkowego miejsca w chwili, gdy otwieramy szafę. W tak małych pomieszczeniach szafy otwierane często zupełnie nie zdają egzaminu, ponieważ czasem nie otworzymy drzwi do końca, lub będziemy uszkadzać przy tym ścianę i skosy. Szafy przesuwne są świetnym rozwiązaniem również do takich miejsc jak wyżej wspomniane pomieszczenia z dużymi skosami lub w kątach i wnękach np. pod schodami.

Drzwi uchylane

W tym przypadku musimy mieć pewność, że po zamontowaniu szafy będziemy mieć pełen dostęp do zawartości i będziemy mogli bezkolizyjnie otworzyć drzwi. Ten system otwierania sprawdzi się w przypadku wysokich i wąskich przestrzeni oraz w przypadku szaf o płytkim wnętrzu. Takie rozwiązanie będzie też idealne w przestrzeni biurowej, gdzie wszystkie dokumenty oraz segregatory będziemy mogli poukładać w poszczególnych częściach szafy.

 

Zanim zdecydujesz, musisz wziąć pod uwagę nie tylko estetykę, ale również funkcjonalność. To ona jest najważniejsza w przypadku mebli, których często używamy. Duża część z nas kupuje pod wpływem impulsu, nie zastanawiając się, jak dany produkt będzie sprawdzał się w praktyce. Nie jest sztuką zakup pięknej szafy, jeśli będzie ona zupełnie niepraktyczna. Jeśli jednak po przeczytaniu tego artykułu zdecydujesz się na zakup szafy przesuwnej, zapraszamy po więcej informacji na ich temat tutaj.