Nowy Jork w Twoim salonie

Podróże kształcą, wzbogacają oraz inspirują nas na wielu płaszczyznach życia. Często zachęcają również do zmian w najbliższym otoczeniu. Niejednokrotnie po powrocie z wycieczki mamy ochotę fragment tamtego „świata” przenieść w nasze codzienne życie. Jak to zrobić? Możliwości jest kilka. Jeśli środki na to pozwalają, jedną z najbardziej trwałych jest ta, który przybliży Ci dane miejsce w sposób namacalny. Najprościej – urządzić swoją przestrzeń w jego stylu.

Ile miejsc, tyle stylów

My dziś skupimy się na niezwykłym, tętniącym życiem mieście, obok którego trudno przejść obojętnie. Różnorodność i tygiel kulturowy to określenia idealnie pasujące do Nowego Jorku, bo to właśnie o nim mowa. Jedno jest pewne, pomimo iż dzieje się tu naprawdę wiele, każdy poszczególny element ma swoje miejsce i tworzy niepowtarzalną całość. Znajdziesz tu połączenie współczesnych trendów z elementami vintage, art deco, czy etno, co nadaje wnętrzu ponadczasowy charakter.

Kolor

Kolor ścian to jeden z najważniejszych elementów wnętrza. W stylu nowojorskim stawiamy na stosunkowo stonowane barwy, będące doskonałym tłem pod wyraziste akcesoria. Kolor ukazany jest przede wszystkim w dodatkach. Barwne poduszki, wzorzyste dywany, mięsiste, kolorowe zasłony, tego właśnie nie powinno tutaj zabraknąć!

Dodatki

Nowojorskie wnętrza z pewnością nie należą do surowych. Wszystkie elementy tworzą elegancką kompozycję, niepozbawioną jednak wygody i ciepła. Styl znad oceanu to połączenie funkcjonalności i dostojności. Aby dane wnętrze cieszyło nas przez długi czas, należy zadbać o odpowiednią jakość wybieranych mebli i dodatków. Połączenie naturalnego drewna z niklem, chromem, bądź miedzią sprawdzą się tutaj idealnie.

Pamiętaj, aby wnętrze było przede wszystkim Twoje. Zadbaj o wszelkie detale i nadaj mu osobliwy charakter, który będzie cieszył oczy i napawał przyjemnymi wrażeniami przez długi czas.