Młoty hydrauliczne do koparek i minikoparek

Posiadanie własnej koparki, czy też zaledwie minikoparki w firmie budowlanej to aktualnie niemalże kwestia obowiązkowa. Szczególnie w firmach zajmujących się robotami ziemnymi, układaniem nawierzchni brukowanych, stawianiem ogrodzeń, czy też budową nowych linii wodociągowych i kanalizacyjnych. W takich okolicznościach koparka będzie praktycznie każdego dnia przydatna na placu budowy, a jej ciągłe wypożyczanie raczej nie przyniesie korzyści dla budżetu firmy. Co więcej, możliwe jest jej doposażenie w młot hydrauliczny, co umożliwi realizację wielu dodatkowych prac związanych bezpośrednio z wyburzeniami.

Młot hydrauliczny i korzyści płynące z jego posiadania

Przede wszystkim należy zaznaczyć, iż dobrze dobrany młot do koparki będzie bardzo korzystnie wpływać na możliwości samej firmy. W trakcie realizacji robót ziemnych może zdarzyć się tak, iż natrafimy na przeszkody gruntowe, w postaci, np. większych frakcji skalnych, czy też starych, zakopanych konstrukcji betonowych. Ich usunięcie wymaga użycia sporej siły, toteż ręczne próby z reguły zakończą się niepowodzeniem. Biorąc pod uwagę, iż młot do koparki będzie charakteryzować się energią uderzenia na poziomie od 200 do nawet 4000 J, w przypadku największych młotów, tego typu przeszkody będziemy w stanie pokonać bez większych trudności. Dodatkowo można będzie podejmować się również realizacji robót wyburzeniowych, czy też, przy zastosowaniu dodatkowej nakładki, realizować wbijanie słupków zbrojeniowych w grunt. Jednym słowem posiadanie własnej koparki wyposażonej w młot hydrauliczny to dla firm budowlanych rozwiązanie wyjątkowo korzystne, wpływające pozytywnie na zdolności przerobowe firmy.

Typy młotów hydraulicznych

Warto powiedzieć także nieco więcej o typach dostępnych młotów do koparek i minikoparek. Różnią się one od siebie przede wszystkim energią uderzenia oraz gabarytami. Tym samym będą też przeznaczone do współpracy z innymi maszynami. Najmniejszy młot do minikoparki będzie oferować nam energię uderzenia na poziomie około 200 J, co i tak jest siłą dwudziestokrotnie większą niż w przypadku młotów ręcznych. Tak duża energia uderzenia pozwoli nam bez trudu rozkruszyć skały w ziemi, czy też pozbyć się jakichkolwiek konstrukcji betonowych. Co więcej, młot do koparki czy też minikoparki jest bardzo prosty w swojej obsłudze. Montaż młota zajmuje kilkanaście minut, a w przypadku najnowszych narzędzi tego typu, konserwacja ograniczona jest jedynie do regularnego smarowania narzędzi. Trzeba więc przyznać, iż dostępne rozwiązania pozwalają na wyposażenie każdej koparki w odpowiedni do niej młot hydrauliczny. Dzięki temu takowa inwestycja będzie dawała naszej firmie spore możliwości działania.