Rolety słomkowe – okna w egzotycznym stylu

Wielu z nas wracając z udanych wakacji spędzonych w jakimś egzotycznym kraju, chcąc przywołać miłe wspomnienia, wprowadza w swoim domu charakterystyczne dla tego miejsca elementy dekoracyjne. Najczęściej są to obrazy, kolorowe narzuty czy ozdobne figurki, ale to nie wszystko, co możemy zrobić.

Ciekawym pomysłem, na wprowadzenie egzotycznego klimatu do domowych wnętrz jest zamontowanie klimatycznych rolet w oknach. Rezygnując z tradycyjnych firan i wybierając np. rolety słomkowe, wpuścimy do domu więcej słońca i radości, szczególnie w pokojach położonych od strony południowej. Co więcej, stawiając na parapecie zdjęcia z wakacji w otoczeniu charakterystycznej dla regionu roślinności, jak choćby kaktusy, szybko wrócimy myślami do chwil spędzonych, np. w gorącym Meksyku.

W których pomieszczeniach rolety słomkowe się sprawdzą, a w których lepiej z nich zrezygnować?

Można zaryzykować stwierdzenie, że rolety słomkowe to produkt uniwersalny – dostępny jest zarówno w wielu wzorach, jak i kolorach, dlatego wpisuje się niemal w każdy styl. W połączeniu z odpowiednio dobranymi zasłonami i dodatkami wprowadzą egzotyczny klimat w dowolnym pomieszczeniu. Należy jednak pamiętać, że ten rodzaj rolet nie zaciemnia pomieszczeń całkowicie, dlatego w sypialniach, szczególnie tych usytuowanych od strony wschodniej, nie będą w pełni chroniły przed słońcem. Rolety słomkowe nie do końca sprawdzą się także w kuchni. Z uwagi na tłuste opary, mogą sprawiać problem z utrzymaniem ich w czystości.

Niewątpliwie, rolety słomkowe najlepiej sprawdzą się w salonie – wpuszczą mnóstwo światła przez okna i zapewnią przyjemną, wakacyjną atmosferę. Są też dobrym rozwiązaniem do łazienki, w której zapewnią dyskrecję, nie odcinając jednocześnie dopływu światła naturalnego. Materiał, z którego te rolety się wykonuje, jest odpowiednio impregnowany, co powoduje, że jest odporny na działanie wilgoci.

Podsumowując, rolety słomkowe to produkt nie dla każdego – osoby, które lubią pełne zaciemnienie i proste formy, nie będą z niego zadowolone. Jednak z pewnością warto tę propozycję rozważyć. Jeśli chcesz zbudować w swoim domu lub mieszkaniu niepowtarzalny klimat, nawiązujący do ciepłych słonecznych dni oraz wakacyjnej beztroski, rolety słomkowe bardzo Ci to zadanie ułatwią.

Szeroki wybór rolet znajdziesz w ofercie sklepu internetowego https://www.sklep.stol-kar.eu/.