Osuszanie po budowie – zadbaj o suchy dom i wyeliminuj wilgoć początkową

Choć mogłoby się wydawać, że nowo wybudowany dom nie będzie wymagał napraw,  nie zawsze tak jest. Aby nie mieć problemów w przyszłości, trzeba zadbać o kilka rzeczy już w trakcie budowy. Stosowanie dobrych materiałów oraz nadzór nad przebiegiem poszczególnych prac, pozwoli zminimalizować ryzyko ewentualnych problemów. Należy pamiętać, że nowoczesne technologie budowlane pozwalają na szybszą budowę, jednak mają także wady. Jedną z największych jest wilgoć technologiczna – tempo budowy nie uwzględnia czasu na samoczynne odparowanie nadmiaru wody, stosowanej niemal na każdym etapie budowy. Jeśli nie zadbamy o osuszanie po budowie, w krótkim czasie możemy mieć do czynienia z mokrymi ścianami, pleśnią lub grzybem, a ich usunięcie po całkowitym wykończeniu, będzie dużo trudniejsze i kosztowne.

Osuszanie po budowie – dlaczego warto wykonać

Osuszanie po budowie to kluczowy element budowy, którego nie warto pomijać. Zaniedbania w tym obszarze prac, będą pokutowały w przyszłości i generowały koszty. Niedosuszone ściany będą sprawiały problemy z późniejszą eksploatacją, np. podczas malowania oraz mogą prowadzić do rozwoju grzyba – groźnego dla zdrowia, a nawet życia.

Osuszanie domowymi metodami, poprzez intensywne wietrzenie to zdecydowanie za mało, szczególnie w okresie poza letnim. W tym celu należy zgłosić się do profesjonalistów, którzy dysponują specjalistycznym sprzętem.

Osuszanie po budowie – metody

Do eliminacji wilgoci technologicznej wykorzystuje się najczęściej, dwa rodzaje osuszaczy. Ich dobór jest uzależniony od indywidualnych potrzeb, tak by użyta technologia przyniosła pożądane efekty.

  1. Technologia kondensacji – jest w pełni bezinwazyjna, gdyż nie wymaga ingerencji w żadne elementy konstrukcyjne budowli. Na skutek jej zastosowania, wilgoć zawarta w powietrzu, skrapla się do wentylatora, a osuszone, przefiltrowane i ogrzane powietrze, wydostaje się na zewnątrz.
  2. Technologia adsorpcji – polega na przepuszczaniu wilgotnego powietrza przez higroskopijny element umieszczony w rotorze. Tam powietrze zostaje intensywnie ogrzane i kierowane na zewnątrz, a adsorbowana woda usunięta.

Dobór odpowiedniej metody najlepiej powierzyć zatrudnionej ekipie, która zatroszczy się o zadowalający i trwały efekt.

 

Zadzwoń:
+48 668391919
Zobacz stronę:
http://www.kubatura-lab.pl/