Jak wybrać meble do nowoczesnego salonu?

Styl nowoczesny jest jednym z najpopularniejszych w urządzaniu mieszkań. Cenimy go za funkcjonalność mebli, modny minimalizm i łatwość sprzątania przestrzeni zaaranżowanych w ten sposób. Czym się odznacza i jak urządzić salon w stylu nowoczesnym?

 

Cechy charakterystyczne stylu nowoczesnego

Dla niektórych osób styl nowoczesny wydaje się zbyt surowy, bo rzeczywiście we wnętrzach urządzanych w ten sposób królują raczej gładkie ściany w jednolitym kolorze, nowoczesne meble do salonu na wysoki połysk o najczęściej zabudowanych frontach kryjących wszystkie przechowywane w nich rzeczy i dodatki, które mają za zadanie oddać pasje i zainteresowania ich mieszkańców. Styl nowoczesny lubi zdecydowanie kontrastujące ze sobą odcienie bieli, czerni lub szarości, ale umiejętnie dobrane dodatki wyposażenia potrafią skutecznie ocieplić nawet wnętrze, w którym królują proste, geometryczne formy mebli.

 

Jakie meble warto dobrać do salonu w stylu nowoczesnym?

Chcąc urządzić przestrzeń dzienną w nowoczesnym stylu nie kierujmy się przejściowymi modami, ale wybierzmy meble o klasycznych formach i kolorach, które posłużą nam przez wiele lat. Meble do salonu białe będą ciekawie komponować się ze ścianami lub meblami wypoczynkowymi o szarych odcieniach. Wbrew obawom, ich powierzchnie najczęściej mają wysoki połysk i są na tyle starannie wykonane, że ułatwiają sprzątanie. Meble do salonu białe będą poza tym optycznie powiększać przestrzeń, więc warto wybrać nowoczesne szafy czy komody pod telewizor właśnie w tym kolorze.

W wielu mieszkaniach znajdziemy obecnie salon połączony z kuchnią. Jeśli jesteśmy właścicielami tego typu przestrzeni, oddzielmy wyraźnie część kuchenną od dziennej. W salonie znajdzie się miejsce na wygodną sofę i fotele, regał na książki biały czy kącik audiowizualny, w którym można postawić komody pod telewizor. Komody z szufladami pozwolą na przechowanie zbiorów ulubionych filmów, gier czy płyt, bez obaw o ich kurzenie się na otwartym regale, a co najważniejsze, ułatwią utrzymanie porządku.

 

Szafy w nowoczesnym salonie

Nowoczesne szafy często pojawiają się w salonie urządzonym w tym stylu. Często zabudowuje się nimi całą ścianę, tworząc funkcjonalny mebel, służący wygodnemu przechowywaniu wszystkich niezbędnych w domu rzeczy. Mogą także stać się częścią ściany, oddzielając w ten sposób przestrzeń salonu od kuchni lub przedpokoju. Gładkie fronty na wysoki połysk prezentują się wyjątkowo efektownie, stanowiąc zarazem część aranżacji i mebel, bez którego trudno obyć się w każdym wnętrzu mieszkalnym.

 

Meble do nowoczesnego salonu znajdziesz w https://sklep.akord.net.pl/