Jak zabezpieczyć stal przed korozją? 3 najlepsze sposoby

Na początek warto dowiedzieć się, czym dokładnie jest korozja. Jest to proces, który przyczynia się do przemienia się metalu w jego pierwotną formę, czyli do postaci utlenionej. Korozja jest bardzo częstym i uciążliwym problemem, z którym radzić sobie musi niemal każdy. Pojawić się ona może na konstrukcjach metalowych, instalacjach, a także samochodach oraz innych urządzeniach codziennego użytku. Istnieje wiele sposobów na to, by zmniejszyć ryzyko pojawienia się tego problemu, jednak trzeba pamiętać, że to jaki sposób jest najlepszy zależy od tego, jakiej wielkości jest element metalowy i w jakich warunkach jest on stosowany.

A zatem, jak zabezpieczyć stal przed korozją?

  1. Zadbaj o dobre warunki przechowywania

Metal nie znosi wilgoci i deszczu. Jeżeli element metalowych nawet na chwilę pozostanie w miejscu wilgotnym lub wystawiony będzie na deszcz, to niestety, ale pojawi się poważny problem z rozwijającą się korozją, ponieważ związki, które obecne będą w otoczeni doprowadzą do rozwoju procesu utleniania. Warto więc zadbać o to, by wszelkiego rodzaju metalowe elementy były przechowywane z dala od wilgoci i niekorzystnych warunków atmosferycznych.

  1. Smary i oleje przeciwkorozyjne

Same dobre warunku przechowywania mogą się okazać nieskuteczne, dlatego warto sięgnąć po jeszcze inne zabezpieczenia. W tym przypadku doskonale sprawdzają się różnego rodzaju oleje i smary, które można nakładać na powierzchnię metalowe. Mają one działanie przeciwkorozyjne, a dzięki temu zmniejszają ryzyko utleniania i niszczenia metalowej konstrukcji.

  1. Inhibitory korozji

Bywają przypadki, kiedy korozja zaczyna już postępować i wtedy, każdy pragnie ją jak najszybciej zahamować. Warto jest wtedy sięgnąć po inhibitory korozji, które są stworzone z substancji organicznych i nieorganicznych, a ich połączenie tworzy mieszankę, która skutecznie niszczy korozję.

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
jak zabezpieczyć stal przed korozją

Dojazd: