Zbiornik buforowy Noel – ciepła woda niskim kosztem

Ciepła woda użytkowa jest niezbędna w każdym domu. Używana jest ona w każdym gospodarstwie do mycia się, przygotowywania posiłków w kuchni, czy zmywania. Aby mieć dostęp do stale ciepłej wody należy wyposażyć dom w odpowiednią instalację cieplną oraz zbiornik cwu, w którym będzie znajdowała się woda. Będzie ona podgrzewana przy użyciu energii cieplnej pobieranej z instalacji wyposażonej w kominek z pompą ciepła lub płaszczem wodnym bądź kocioł na paliwo stałe. Zbiornik cwu należy dopasować do rodzaju instalacji centralnego ogrzewania. Do wyboru mamy zbiorniki warstwowe (do instalacji z kotłem dwufunkcyjnym), czy zasobniki z wężownicą (jedną lub kilkoma). Jednym z nowoczesnych i niezwykle ekonomicznych rozwiązań jest zbiornik buforowy.

 

Rozwiązanie zaawansowane technologicznie

Zbiornik buforowy ma tę zaletę, że można go podłączyć do dowolnej liczby źródeł i odbiorników ciepła, przez co możliwości wykorzystania instalacji cieplnej są bardzo szerokie. Zbiornik buforowy Noel posiada dużą przewagę nad tradycyjnym zasobnikiem cwu. Również wyposażono go w wężownice, pełniące funkcję wymiennika ciepła, jednak wykonane są one nie ze stali, a z miedzi, która znacznie lepiej przewodzi energię cieplną. Ponadto wężownice są większe, co umożliwia wyprodukowanie znacznie większej ilości ciepłej wody, przez co dostęp do niej jest praktycznie nieograniczony. Kolejną cechą zbiornika Noel jest brak elektrod-katody i anody-obecnych w tradycyjnym zbiorniku cwu. Dzięki temu użytkownik nie ponosi kosztów związanych z ich wymianą. W zbiorniku buforowym Noel zastosowano technologię przepływowego ogrzewania wody, co znacznie obniża koszty jego eksploatacji. Ciepło jest bowiem kumulowane i uwalniane tylko wtedy, gdy zachodzi potrzeba podgrzania wody. Eliminuje to straty cieplne, zbiornik Noel jest więc rozwiązaniem ekonomicznym i ekologicznym. Ponadto przy niedużej ilości pobieranej aktualnie wody nie załącza się kocioł grzewczy, co stanowi kolejną oszczędność oraz wpływa na zwiększenie żywotności zasobnika. Dzięki tym cechom zbiornik Noel zapewnia maksymalną wydajność i niezawodność, która jest gwarantowana przez okres minimum 10 lat.

 

Chcąc dysponować stale dostępną ciepłą woda użytkową, która decyduje o wygodzie i komforcie codziennego życia, warto zainwestować w nowe technologie, do jakich należy zbiornik buforowy Noel. Odpowiedni system ogrzewania wyposażony w zasobnik buforowy to możliwość dostępu do ciepłej wody tanim kosztem. Zdecydowanymi atutami tego rozwiązania są bezpieczeństwo, wygoda, oszczędność, bezawaryjność oraz ekologia, tak ważna w dzisiejszych czasach.

 

Dowiedz się więcej na http://www.noel.pl/