Układanie keramzytu – poznaj dwie najpopularniejsze metody

Keramzyt jest materiałem, który zyskuje coraz większą popularność w kraju i na świecie. Idealnie sprawdza się w pracach w ogrodzie, gdzie może służyć jako pomoc przy drenowaniu wody. Z sukcesem wspomaga również nawilżanie powietrza. Jednak te drobne kuleczki mają także swoją rolę w budownictwie. Przede wszystkim są izolatorem, który pozwala oddzielić grunt od negatywnego wpływu zimna na cały budynek.

Branża budowlana stosuje dwie najpopularniejsze metody, które w łatwy, szybki i stosunkowo tani sposób pomagają w trwałym ociepleniu podłogi. Każdy z tych sposobów jest dostosowany do określonych warunków. Dzięki temu dowiesz się, który wariant jest odpowiedni dla Twojej sytuacji.

Gdy liczy się czas zdecyduj się na ocieplanie podłoża keramzytem w workach

Prace remontowe powinny przebiegać sprawnie. W przypadku izolacji podłoża worki z keramzytem są najbardziej efektywnym rozwiązaniem. Szczególnie jest to korzystna opcja, gdy w pomieszczeniu brakuje miejsca na specjalistyczny sprzęt. Wtedy po oczyszczeniu ziemi z humusu oraz zanieczyszczeń należy ułożyć keramzyt w workach. Co bardzo istotne nie wolno wysypywać zawartości na zewnątrz.

Wystarczy położyć ściśle obok siebie worki tak, aby wypełniały całą remontowaną powierzchnię. W miejscach, gdzie umiejscowienie całego worka jest utrudnione, musisz pustą przestrzeń wypełnić luźnym granulatem. Gdy całe podłoże pokryją worki, luki pomiędzy nimi również musi uzupełnić keramzyt.

Na koniec całego etapu należy wszystkie worki przeciąć, żeby uwolnić z nich powietrze. Specjaliści rekomendują powtórzenie wszystkich czynności, ponieważ dopiero dwie warstwy zapewniają odpowiedni poziom izolacji. Na tak przygotowane podłoże można bezpiecznie położyć warstwę izolacji z folii oraz zacząć wylewanie betonu pod właściwą posadzkę.

Układanie keramzytu pompą idealne na duże powierzchnie

W życiu najlepiej jest pracować mądrze, nie ciężko. Dlatego firmy wyspecjalizowane w układaniu keramzytu na dużych placach budowy wykorzystują pompę. Jeśli są to konstrukcje o przemysłowym lub publicznym zastosowaniu, gdzie w szybkim czasie trzeba ułożyć grubszą warstwę keramzytu, to pompa jest niezastąpionym wsparciem.

Dzięki niej bardzo efektywnie położysz warstwę izolacyjną na podłożę. Dodatkowo do obsługi całego urządzenia potrzeba jedynie kilku ludzi. Mimo tego pracę idą szybko, a Ty w krótkim czasie możesz ocieplić dużą przestrzeń, co z pewnością będzie miało wpływ na realizację inwestycji w terminie i da sporo radości wykonawcy oraz użytkownikowi.