Serwis okien Kraków, czyli dlaczego warto serwisować okna

Pewnie większość z nas może o tym nie wiedzieć albo po prostu nie zdawać sobie sprawy, że o okna trzeba dbać. I nie chodzi tu tylko o konserwację, ale również o serwisowanie stolarki okiennej, dzięki czemu można zaoszczędzić na całkowitej jej wymianie. Mimo to wiele osób bagatelizuje kwestię serwisowania, nie zdając sobie sprawy, jakie mogą być tego skutki.

Serwis okien Kraków – powody, dla których warto serwisować okna

Dlaczego w ogóle serwisować okna? Powodów jest dużo, a najważniejszym są oszczędności. Trzeba mieć świadomość, że eksploatacja okien sprawia, że z biegiem czasu stają się one po prostu nieszczelne, co w efekcie daje nam tyle, że przepuszczają chłód z zewnątrz, a to przekłada się na wyższe koszty ogrzewania zimą. Latem zaś mogą przepuszczać gorące powietrze, a w przypadku zamontowanego klimatyzatora skutkować to będzie jego intensywniejszą pracą.

Serwis okien Kraków jest konieczny, jeśli na parapecie lub ramie zbiera się woda. Bagatelizując ten problem, możemy mieć inne, np. rozwój pleśni. Serwisant powinien rozpoznać przyczynę i podjąć odpowiednie kroki.

Serwis okien Kraków – jak często robić przeglądy

Stan okien najlepiej sprawdzać przynajmniej 2 razy w roku. Najlepiej robić to w okresie wiosenno-letnim oraz jesienno-zimowym. Dlaczego akurat wtedy? Wiosną można sprawdzić, czy w trakcie zimy nie doszło do uszkodzenia, natomiast jesienią czy okno jest odpowiednio przygotowane, aby chronić przed niższymi temperaturami.

Serwis okien Kraków – co wykonają dla ciebie serwisanci

Drobne prace serwisowe takie jak np. smarowanie okuć można wykonać samodzielnie, ale poważniejsze warto zostawić fachowcom.

Serwisanci są w stanie wymienić pęknięta szybę, naprawić źle domykające się skrzydło czy wymienić uszczelki.

W razie potrzeby do Waszej dyspozycji pozostaje serwis okien Kraków.

Zadzwoń:
+12 251 41 50

Zobacz stronę:
http://www.serwis-okien.org/oferta/
serwis okien Kraków

Dojazd: