Osuszanie mieszkań – co powinieneś wiedzieć w czasie zalania mieszkania

Do zalania mieszkania może dojść przez wiele czynników na to wpływających. Zaczynając od najbardziej oczywistego zalania poprzez intensywne opady deszczu, aż po awarię instalacji wodociągowej. Również częstym zjawiskiem jest zalanie naszego mieszkania przez nieuważnego sąsiada, który zapomniał zakręcić wodę. Przez klimat, w jakim żyjemy. W Polsce nie ma okazji by pomieszczenie samo się wywietrzyło z zalania. W związku z klimatem panującym u nas często jesteśmy zmuszeni do zatrudnienia wyspecjalizowanej firmy do osuszania mieszkania.

Metody osuszania

Osuszanie mieszkań uzależnione jest o tego jak mocno zalane zostało nasze mieszkanie. Firmy mają do wyboru kilka możliwości. Pierwszą z nich jest osuszanie kondensacyjne, które polega na wykraplaniu się wody z powietrza z oddaniem podgrzanego powietrza. Kolejną metodą jest osuszanie adsorpcyjne. Dana metoda działa w dowolnych warunkach temperaturowych. Druga metoda polega na zassaniu do wentylatora wilgotnego powietrza przez rotor, w którym osadza się wilgoć, natomiast powietrze bez wilgoci zostaje podgrzane i oddane do pomieszczenia. Metodą na osuszanie w trudno dostępnych miejscach jest osuszanie za pomocą promienia podczerwonego. Ta metoda pozwala na osuszenie trudno dostępnych miejsc przy niskim poborze mocy.

Warto po ukończonym suszeniu pomieszczenia dokupić pakiet dezynfekcji. Ponieważ wilgoć sprzyja rozwojowi grzybów i pleśni. Najlepszą metodą do tego będzie ozonowanie murów. Ozon jest skutecznym i silnym utleniaczem, natomiast jest mniej szkodliwy z racji tego, że działa miejscowo.

Odpowiednia firma do konkretnej pracy

Warto wziąć pod uwagę w pełni wyspecjalizowaną i profesjonalną firmę osuszającą pomieszczenia. Jedną z takich firm jest Kubatura. Renomowana firma w tej dziedzinie. Ta firma w swojej ofercie posiada również odgrzybiane pomieszczeń czy nawet pomoc przy odszkodowaniach po zalaniach mieszkań, czy domów.

 

Zadzwoń:
+48 668391919

Zobacz stronę:
http://kubatura-lab.pl/uslugi-budowlane/
osuszanie po zalaniu

Dojazd: