Ochrona metali przed korozją – co zastosować?

Korozja to proces niszczenia, przed którym nie uchroni się żaden materiał narażony  na oddziaływanie środowiska. Najczęściej kojarzona jest z niszczeniem metali. Jest to skojarzenie jak najbardziej słuszne. Nieprzypadkowo to właśnie korozja żelaza stanowi w praktyce największy problem, powodując straty finansowe, związane z kosztami zniszczonych materiałów, napraw konstrukcji, jak również stanowiąc poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa  i życia ludzi.

Korozja metali – czynniki przyśpieszające niszczenie

Korozja jest niestety główną przyczyną niszczenia wielu wyrobów metalowych. Szczególnie narażone są na nią wyroby żeliwne i stalowe, ale nie tylko. Znaczne wahania temperatury, duża wilgotność, kwaśne opary niestety przyśpieszają ten proces. Problem ten pojawia się przede wszystkim w przypadku transportu części metalowych drogą morską oraz podczas długotrwałego magazynowania, w szczególności w warunkach tropikalnych. W takich przypadkach ochrona metali przed korozją musi być zagwarantowana.

Ochrona metali przed korozją – sposoby przeciwdziałania korozji

Podstawowe sposoby przeciwdziałania korozji polegają przede wszystkim na nanoszeniu na powierzchnię metalu powłok ochronnych, odpornych na korozję, np. emaliowanie, nakładanie smarów plastycznych, olejów. Wiązać się to może z trudnościami z usunięciem powłoki i możliwością uszkodzenia metalu. Wśród najnowszych rozwiązań w dziedzinie ochrony przed korozją należy wymienić preparaty chemiczne oparte na molekularnej warstwie antykorozyjnej. Zawierają one lotne inhibitory korozji zapewniające ochronę metalowych elementów i gotowość ich użycia bez wcześniejszego oczyszczania. Szukając odpowiedniej ochrony metali przed korozją warto korzystać ze sprawdzonych i nowoczesnych rozwiązań.

Popularne tagi: oleje antykorozyjne , folia aluminiowa , folia antykorozyjna , płyn antykorozyjny , papier antykorozyjny , smar antykorozyjny , papier VCI

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
ochrona metali przed korozją

Dojazd: