Wanny o nietypowym kształcie – innowacyjny styl

Wanna to jeden z podstawowych elementów wyposażenia łazienki. Gorąca kąpiel po ciężkim dniu daje odprężenie i pozwala nam się zrelaksować. Najbardziej popularne wanny to te prostokątne, jednak jest coraz więcej zwolenników nieco bardziej nietuzinkowych rozwiązań. Wanny o nietypowym kształcie nadają przestrzeni charakteru i sprawiają, że absolutnie nie jest ona nudna i pospolita. Jakie zalety kryją w sobie wanny o unikatowym kształcie?

Wanna sześciokątna oraz wanna oktagonalna

Znaczącym plusem tego rozwiązania jest uzyskanie większej przestrzeni wewnątrz. Daje to poczucie komfortu podczas kąpieli. Często wanny są zbyt małe i kąpiel w nich nie wiąże się ze znaczącą przyjemnością. W wannie sześciokątnej lub ośmiokątnej z pewnością poczujemy się swobodnie. Spokojnie możemy urządzać sobie w nich spa lub wygodnie poczytać książkę czy napić się lampki wina. Taki relaks po całym dniu z pewnością korzystnie wpłynie na Twoje samopoczucie i wyciszy przed snem.
Warto jednak zwrócić uwagę, że na zakup tego typu wanny mogą zdecydować się osoby posiadające nieco większy metraż łazienki. Zajmują one więcej miejsca niż standardowe wanny, dlatego warto przemyśleć projekt łazienki również pod tym kątem. Dodanie kilku metrów więcej do powierzchni łazienkowej przyczyni się do uzyskania idealnej przestrzeni do wypoczynku. Dodatkowo geometryczne kształty nadadzą niepowtarzalnego charakteru i spowodują uzyskanie nowoczesnego designu.

Wanna trapezowa

Wanna w kształcie trapezu to również ciekawe rozwiązanie. Nadaje wnętrzu ekstrawagancji i zdecydowanie wyróżnia się na tle zwykłych, pospolitych rozwiązań wykorzystywanych podczas aranżacji łazienki. Zapewnia optymalne warunki podczas kąpieli. Najczęściej wybierana przez zwolenników nowoczesnych przestrzeni z niebanalnym wykończeniem. Dzięki zastosowaniu tego wariantu łazienka zyskuje zupełnie nowego, designerskiego wyglądu. Jednocześnie zapewnia pełen komfort.

Materiały

Ważne, aby wanny były wykonane z wysokiej jakości materiałów. Przekłada się to bowiem na trwałość oraz wygodę podczas użytkowania. Dobrym wyborem są produkty wykonane z akrylu. Dodatkowo w celu podniesienia walorów użytkowych wanien o nietypowym kształcie, warto zastanowić się nad opcją z dodatkową powłoką. Doskonale zabezpiecza przed czynnikami mechanicznymi oraz chemicznymi. Zdecydowanie ułatwia również czyszczenie powierzchni. Każdy zasługuje na chwilę relaksu, a wygodna wanna gwarantuje odprężenie podczas wieczornej kąpieli. Doceniamy to zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym, kiedy dodatkowo pełni funkcję rozgrzewającą nasze ciało.

Sprawdź ofertę na wanny o nietypowym kształcie na https://arenalazienek.pl/pl/c/Wanny-nietypowe/474!